SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w programie edukacji ekonomicznej „Akademia Przedsiębiorczości SGGW” organizowanej przez  Wydział Nauk Ekonomicznych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Celem Akademii  było przybliżenie zagadnień związanych z przedsiębiorczością, przedstawienie postaw przedsiębiorczych, wskazanie na konieczność rozwijania pomysłów innowacyjnych i aktywności edukacyjnej wśród młodych ludzi. Opiekunem Akademii była pani Agata Strzałkowska.

Uczniowie poprzez platformę e-learningową uczestniczyli w  wykładach z zakresu: ekonomii, zarządzania, finansów i rachunkowości, logistyki, agrobiznesu itp. Warunkiem ukończenia Akademii było zaliczenie wszystkich wykładów zdalnych poprzez zdanie testów końcowych.

Ostatnim etapem Akademii Przedsiębiorczości był konkurs z zakresu przedsiębiorczości, który w tym roku również odbył się zdalnie 18.06.2020 r. o godz. 10.00 na platformie Moodle.

Ostatecznie spośród wszystkich finalistów zostało wyłonionych dwóch uczniów naszej szkoły: Natalia Wojciechowska i Marcin Sztybor, którzy uzyskali indeks na Wydział Nauk Ekonomicznych.

Laureatom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 🙂

Informacja dla Maturzystów

Drodzy Maturzyści!
Chcemy zapewnić Wam możliwość utrwalenia materiału przed maturą. Poniżej zamieszczamy linki do powtórek z każdego przedmiotu maturalnego w zakresie podstawowym i rozszerzonym:


OTWÓRZ


OTWÓRZ


OTWÓRZ


OTWÓRZ


Ponadto poniżej znajdziecie linki do materiałów o egzaminie maturalnym, które udostępnione są na stronie men.gov.pl

Zawieszenie zajęć od 12 marca

Informujemy, że na mocy decyzji Ministra Edukacji Narodowej zajęcia dydaktyczno-wychowawcze zostają zawieszone w szkole od czwartku 12 marca do 25 marca.

Zgodnie z apelem władz państwowych prosimy Uczniów
o odpowiedzialne zachowanie – ograniczenie w tym czasie niekoniecznej aktywności i pozostawanie w domu.

Nauczyciele za pomocą dziennika Librus przekażą w najbliższym czasie Uczniom materiały do samodzielnej nauki w domu.  Kolejne informacje będziemy przekazywać Państwu za pośrednictwem strony internetowej oraz dziennika elektronicznego.
Więcej informacji można znaleźć na stronie MEN:
https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach.

„Brązowa Szkoła”

Fundacja edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że LO w Radzanowie jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingach Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje nam tytuł „Brązowej Szkoły”. 

Gratulacje dla nauczycieli, uczniów
i rodziców!

Życzenia świąteczne

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszelkiej pomyślności, niepowtarzalnej atmosfery, ciepła i miłości.
Niech radość i pokój Świąt Bożego Narodzenia towarzyszą przez cały Nowy Rok.
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne,
Pracownicy i Uczniowie
LO w Radzanowie
Galeria kartek świątecznych przygotowanych przez uczniów klasy I LO

Stypendystka Prezesa Rady Ministrów

Stypendia Prezesa Rady Ministrów to stypendia przyznawane przez Premiera. Szansę na ich otrzymanie mają uczniowie szkół średnich, których ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości, na podstawie wysokich wyników w nauce. O stypendium mogą ubiegać się uczniowie, którzy: otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą średnią ocen w danej szkole lub uczniowie, którzy wykazują szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach co najmniej dobre. Otrzymanie zatem tego prestiżowego wyróżnienia nie jest łatwe. I wie o tym każdy uczeń, który zabiega o jego uzyskanie.
W tym roku uroczystość wręczenia dyplomów stypendium Prezesa Rady Ministrów, z ramienia delegatury Ciechanów, odbyła się 5 grudnia w oranżerii Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Na terenie województwa mazowieckiego stypendia przyznano blisko 500 uczniom,  w naszym regionie otrzymało 42 uczniów,  w tym nasza
Natalia Wojciechowska – uczennica klasy II LO.
Serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, iż Natalia, jak i inni ciężko pracujący stypendyści, dzięki otrzymanej pomocy będą realizować swoje plany i najskrytsze marzenia. 

Światowy Dzień Rzucania Palenia – „Jabłko zamiast papierosa”

W tym roku szkolnym nasza szkoła przyłączyła się do kampanii antynikotynowej, w której rozdając zdrowe jabłka, uczniowie przekonywali swoich kolegów, rodziców, a także mieszkańców gminy Radzanów o korzyściach płynących z rzucania szkodliwego nałogu. Cel jaki przyświecał temu przedsięwzięciu to kształtowanie prawidłowych postaw zdrowotnych społeczności nie tylko szkolnej, ale i mieszkańców naszej gminy oraz promowanie mody na niepalenie.

Jabłko zamiast papierosa – galeria zdjęć

NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA

NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA 2019
Projekt dla młodzieży, który może zmienić życie…

Współczesna młodzież jest pogubiona… Jeśli nie mają właściwych autorytetów i zasad moralnych, jeśli nie znają swojej wartości i nie dostrzegają swoich silnych stron, mogą zmarnować swój potencjał i talent. Pod wpływem złego towarzystwa, buntu itp. młodzi są skłonni sięgać po używki takie jak papierosy, alkohol, narkotyki, „dopalacze”… to może ich nieodwracalnie zniszczyć.
Podczas spotkania z młodzieżą raperzy dzielili się swoim doświadczeniem życiowym oraz walką z nałogami. Przekazali treści profilaktyczne i pozytywny komunikat „bez zadęcia i patosu” również w swoich hip-hopowych kawałkach.
Dziękujemy także Urzędowi Gminy w Radzanowie za wsparcie szkoły w takich inicjatywach.

Nie zmarnuj Swojego życia! – galeria zdjęć